Zveřejněno: 21. 10. 2019

Stejně jako v loňském školním roce, tak i letos je naše škola zapojena do projektu „Pregraduální vzdělávání v učitelských oborech na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity“. Cílem projektu je inovovat pregraduální přípravu studentů učitelských oborů na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity s důrazem na posílení kvality praxí na školách, které studenti vykonávají v průběhu studia. Projekt přináší inovaci studentských praxí z hlediska organizace, rozsahu a organizace vedení praxí. Nová koncepce praxí, která v rámci realizace projektu vznikne a bude pilotně ověřena na školách, které jsou do projektu zapojeny, vytvoří prostor pro intenzivní spolupráci učitelů ZŠ, SŠ a akademických pracovníků. Monitorovací systém praxí má interaktivní podobu a umožní vstupy všech zainteresovaných osob. Inovativnost projektu dále spočívá v zapojení pedagogických pracovníků základních škol do přípravy budoucích učitelů formou seminářů, které budou reflektovat situace a problémy školní praxe, což podpoří připravenost studentů – budoucích učitelů na vstup do praxe a rychlejší adaptaci na reálné školní prostředí. Garantem pregraduálního vzdělávání na naší škole je Mgr. Zuzana Jandlová.