Už jsme školáci

Zveřejněno: 31. 10. 2019

Naši nejmladší žáci už za sebou mají dva měsíce letošního školního roku. A  za tu dobu se toho hodně naučili. Ale jaký byl jejich první školní den? No přece slavnostní. Na konci měsíce srpna dostalo každé dítě dopis s důležitými radami a pozváním do školy. Vše začalo v pondělí 2. září 2019. Počasí úplně nepřálo, sluníčko se schovalo a dešťové kapky byly připraveny ke spadnutí na zem, a tak se budoucí školáci se svými rodiči sešli v tělocvičně a netrpělivě očekávali zahájení školního roku. Po slavnostním přivítání byl každý prvňáček pasován  barevnou maxipastelkou na školáka. Děti si svou třídu 1. B otevřely kouzelným klíčem, poprvé se usadily do školních lavic a zvonečkem odzvonily bezstarostnému předškolnímu věku. Památkou na tento slavností den byl uvítací pamětní list  a drobné dárečky. Radost dětem udělal hlavně bublifuk, který hned před školou vyzkoušely.

Tak hodně elánu a trpělivosti do dalších školních měsíců!

J. Šimurdová

Všechny fotky najdete ve fotogalerii.