Vyučování v podzimní přírodě

Zveřejněno: 31. 10. 2019

Ve čtvrtek 24. října se žáci z 1. B  vydali s batůžkem na zádech do podzimní přírody. Cílem bylo výletní místo na Skalkách, odkud byl nádherný výhled na naší školu a sluncem zalitý Nový Jičín a jeho okolí.

Po zasloužené svačince začalo podzimní vyučování. Děti se rozdělily do skupin a skládaly nejprve obrázky ročních období, dále třídily ovoce a zeleninu, zahrály si podzimní bingo, poskládaly tvary listnatých stromů, které poté každý sám vyhledával v pracovním listě. Na zpáteční cestě jsme se „zdrželi“ ve Smetanových sadech, kde měly děti za úkol sbírat listy a podzimní plody.

V pátek, už ve školní třídě, na děti čekaly další úkoly.  Skládaní puzzle jehličnatých stromů a tolik očekávané tvoření  z donesených podzimních přírodnin. Počasí nám přálo, a tak jsme si podzimní vyučování v přírodě náležitě užili.

J. Šimurdová

Všechny fotky najdete ve fotogalerii.