Den otevřených dveří na Dlouhé

Zveřejněno: 29. 03. 2023

Den otevřených dveří bývá na základních školách znamením, že se blíží zápis do prvních tříd. Nejinak tomu bylo na ZŠ Jubilejní, pracovišti Dlouhá 56.

Na zhruba 15 stanovištích si nastávající prvňáčci mohli vyzkoušet vše potřebné pro „přijetí“ na základní školu. Hned u vchodu děti obdržely papírové vajíčko s čísly označujícími stanoviště. Pokud splnily úkol, který na ně na daném místě čekal, mohly si vybarvit jedno číslo. A jaké záludnosti si na ně učitelé se svými pomocníky připravili? V matematické učebně děti přiřazovaly včeličky ke květinkám či počítaly ovoce. Hlásky a vytleskávání si procvičily v učebně českého jazyka a grafomotoriku pak ve Cvičeních pro ručičku. Protože se blíží Velikonoce, mohly si děti i něco pěkného vyrobit. Ve výtvarných dílničkách tak vznikali velikonoční zajíčci, vatové ovečky, velikonoční vajíčka, zdobené perníčky či linoryt s jarní tématikou. Pozadu nezůstaly ani odborné učebny, kde se budoucí žáci seznámili s různými fyzikálními a chemickými pokusy, v učebně přírodopisu si někteří poprvé „osahali“ mikroskop. Hned v první třídě se žáci začínají učit vedle rodného jazyka i jazyk anglický. Své dosavadní znalosti tak předškoláci zúročili v učebnách angličtiny, kde na ně čekaly tablety s hravým procvičováním anglických slovíček. Protože základní škola dbá nejen na posilování ducha, ale i těla, mohly si děti patřičně „zaskotačit“ v tělocvičně na opičí dráze, ve „fitku“ si mohly zatančit a cestou zpět se zastavily v oddělení školní družiny, kde si oddechly při vymalovávání obrázků a různých hrách.  Již dlouho se naše školy pyšní 3D tiskárnou, která byla k vidění a vyzkoušení v počítačové učebně. Není divu, že všem během odpoledne pořádně vyhládlo. I na to jsme byli připraveni. Děti si samy mohly občerstvení připravit, a to ve zmodernizované školní kuchyňce, či přijít už k hotovému ve školní jídelně.

Všichni předškoláci opouštěli svou budoucí základní školu nadšení a na cestu domů dostali malou knihu příběhů, kterou pro ně napsali a ilustrovali žáci sedmého ročníku pod vedením paní učitelky Hany Janovské.

Za organizaci Dne otevřených dveří děkujeme všem učitelům a pomáhajícím žákům, především pak paní učitelce Kamile Čekalové.

Budoucí prvňáčci, těšíme se na vás!!!

G. Šustalová