Dovednostní workshopy pro osmé ročníky

Zveřejněno: 29. 11. 2022

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Frenštát pod Radhoštěm nás ve čtvrtek 24. listopadu 2022 spolu s dalšími třemi školami z okolí pozvala k pokračování úspěšné spolupráce z jara letošního roku v projektu OKAP. Chtěla nám tentokrát ukázat, jak probíhá jejich Den otevřených dveří.
Čtyřicet osmáků z obou pracovišť (Jubilejní i Dlouhé) se vydalo autobusem do města se skokanskými můstky, aby si mohli vyzkoušet robotiku, dílny odborného výcviku a pájení s elektronikou. Akce se zúčastnili také dva zaměstnavatelé (firmy NXP a  Vitesco), kteří ukázali, co se u nich vyrábí, a zároveň objasnili, co firmy po zaměstnancích požadují.
Obohacujícími poznatky byli kluci a holky nadšeni, spolupráce se nám moc líbila. Již nyní se těšíme na další aktivity. Fotogalerie.

Mgr. Milena Balonová a Mgr. Sylva Bartoňová

Zveřejnil: Jan Šustek