Už čteme v 1. B

Zveřejněno: 28. 01. 2020

,, My Vám dneska ukážeme, co už všechno umíme. A není toho málo. Hlavně, jestli už opravdu umíme číst a něco napsat. A bude i práce pro vás. Držte nám palce!“

Těmito slovy přivítali prvňáčci své rodiče v úterý 28. ledna při ,, netradičním“ odpoledním vyučováním. Těšili se na to, až se pochlubí, co všechno se za půl roku ve škole naučili a jak ve vyučování pracují. Na děti čekala spousta úkolů.

Školáci předvedli jak pomocí barevných víček pracují s písmenky, zahráli si na roboty, hravě přečetli slova na gumě a poskládaná slova ve vějířích. Zapisovali písmena a slova na mazací tabulku a bez problémů našli obrázky k začátečním písmenům.

Také čtení vět zvládli a dokázali, že přečtenému textu rozumí.

Do výuky se nakonec zapojili i rodiče, kteří společně se svým prvňáčkem kreslili podle čteného textu. A že se jim to povedlo.

Za splnění nelehkých úkolů dostali všichni medaili, diplom a drobné dárečky. Nechyběl ani velký potlesk a pochvala od rodičů.

Odměnou za pěkné čtení byl pro děti druhý díl pracovní učebnice, kterou si odnesly domů. V nové knize už na ně čekají i malá písmenka.

A teď hurá do dalšího zajímavého čtení!

J. Šimurdová

Všechny fotky najdete ve fotogalerii.