Andersenův večer ve ŠD

Zveřejněno: 30. 04. 2024

Andersenův večer ve ŠD

Jako každý rok, tak i letos, se na naší škole u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, uskutečnil Andersenův večer. Tentokrát děti četly pohádkový příběh o mořské panně, která se zamilovala do lidského prince. Malá mořská víla byla tématem celého večera, během něhož starší žáci školní družiny plnili nejrůznější úkoly.

Žáci u školy hledali a zapisovali do seznamu mořské živočichy, hlavním bodem pak byla samotná četba pohádky. Program večera tak splnil svůj cíl, a to vést žáky zábavnou formou k rozvoji dětského čtenářství.

Aby večer nebyl pouze o četbě, mohly si děti vyrobit na památku pěknou záložku a vyzdobit si ji například malinkými mušličkami. Na večeři nesměla chybět pizza. Příjemně unaveni, ale spokojeni a plni dojmů jsme se večer rozloučili a s plnými bříšky odešli domů.

Napsala: Bc. Martina Mičková