Příběhy pamětníků 20. století

Zveřejněno: 17. 05. 2024

Příběhy pamětníků 20. století

Ve středu 15. května proběhla v Novém Jičíně za účasti zástupců města, organizace Post Bellum a veřejnosti slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, do něhož se zapojili žáci čtyř novojičínských škol. Jejich úkolem bylo vyhledat pamětníka událostí 20. století, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, nahrát rozhlasovou reportáž a před publikem výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě. Na Dlouhé se pro účast na projektu rozhodli žáci 9. ročníku Marek Platoš a Petr Kijonka a společně s děvčaty 8. ročníku školy Jubilejní v aule novojičínské radnice příběh svého pamětníka zdařile prezentovali. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za úspěšnou reprezentaci naší školy. Jejich práce je veřejně dostupná na webu Příběhy našich sousedů.

Zapsala Mgr. H. Videnková