Školní výlet třídy 4. C

Zveřejněno: 12. 06. 2024

Školní výlet třídy 4. C

11. června 2024 se děti ze 4. C vypravily s paní učitelkou třídní a paní školní asistentkou na třídní výlet do Olomouce. Prvním cílem byla Pevnost poznání, kde byl pro nás připraven program pod názvem Život ve středověkém městě. V praktických úkolech si postupně děti ověřovaly své získané vědomosti tohoto tématu. Podnětná byla chronologická osa, přiřazování řemesel k pojmům, historická pantomima i srovnání života ve středověku a v současnosti pomocí Vennova diagramu.

Následovala prohlídka přírodovědné expozice. Zajímavé bylo pozorování pod mikroskopem, různé makety, demonstrace koloběhu vody v přírodě nebo ukázka chrlící lávy ze sopky.

Druhým cílem byla procházka s panem průvodcem historickým centrem města. Viděli jsme domovní znamení, seznámili jsme se s historií orloje, osobností sv. Pavlíny a dalšími jinými zajímavostmi.

Nechyběl ani čas na nákup drobností a zmrzliny. Výlet se nám vydařil, počasí bylo ukázkové a nálada všech účastníků se vyznačovala pohodou a radostí. Takže někdy příště opět vyjedeme?

Zpracovala Mgr. Ivana Chlupová.