Spisovatelka Zuzana Pospíšilová u nás ve škole

Zveřejněno: 05. 12. 2023

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová u nás ve škole

První prosincový den přijela do naší školy vzácná návštěva. ZŠ Dlouhou navštívila jedna z nejznámějších českých spisovatelek současné dětské literatury, paní Zuzana Pospíšilová.

Proběhly celkem čtyři besedy, kterých se postupně zúčastnili žáci celého prvního stupně.

Besedy s žáky paní spisovatelka přizpůsobovala věku dětí. Nejmladším dětem dávala hádanky a ukazovala knížky. Starší žáci si vyzkoušeli vymýšlení nových slov a paní spisovatelka se vyptávala na různá přirovnání: Co to znamená, když se řekne: „Ani ryba ani rak? Co znamená, že někdo kalí vodu? Co to je, když někdo vaří z vody?“ Děti se do besedy s chutí zapojovaly. Dozvěděly se také, jak vznikají knížky a kdo se na jejich tvorbě podílí. Paní spisovatelka objasnila, co dělá spisovatel, ilustrátor, grafik a co redaktor.

Zuzana Pospíšilová s sebou přivezla na ukázku spoustu dětských knih, které napsala a na okenním parapetu ve třídě 2. C tak vytvořila pěknou výstavku své tvorby.

Na příjemné setkání budou všichni určitě dlouho vzpomínat.

Napsala: Bc. Martina Mičková