4. C se setkala s panem malířem

Zveřejněno: 27. 06. 2024

4. C se setkala s panem malířem

26. června 2024 navštívila třída 4. C výstavu obrazů pana malíře Ahmeda Mansoura. Výstava probíhá ve výstavní síni Staré pošty na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Děti měly velký zážitek z vystavovaných obrazů a hlavně pod vedením pana malíře kreslily tužkou větvičku s listy, nebo samostatné listy. Nejdříve však pan malíř dětem ukázal správné držení tužky, vysvětlil, jak silnou tužkou provádíme obrysy, stínování plochy, kde přitlačíme na tužku, případně odlehčíme. Vlastní kresebná činnost byla pro děti velmi poutavá a zajímavá. Na závěr děti vyhodnotily tři nejúspěšnější práce dětí, na které čekala pěkná odměna.

Bylo to velmi příjemné dopoledne, protože děvčata a chlapci pracovali jako malí umělci. Děti byly spokojené a my děkujeme panu malíři Ahmedu Mansour a paní Ing. Lence Mansour za zprostředkování a umožnění tohoto workshopu. Je pěkné, když u dětí podporujeme lásku k umění.
Děkujeme.

Zpracovala: Mgr. Ivana Chlupová