Workshopy na FBI

Zveřejněno: 26. 06. 2023

Vybraní žáci 2. stupně z obou pracovišť školy ve středu a ve čtvrtek 21. a 22.6. prožili dopoledne v laboratořích FBI - Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB v Ostravě.

Pod dohledem studentů a pracovníků fakulty si sami vyzkoušeli, za jakých podmínek dojde k zapálení a hoření různých materiálů, např. textilií, stavebních materiálů nebo podlahových krytin.

V laboratoři fyziologie prováděli např. měření síly stisku ruky nebo síly lidského hlasu. Na figuríně si mohli vyzkoušet masáž srdce. Zajímavá byla simulace poruchy rovnováhy pomocí speciálních brýlí.

V další laboratoři měli žáci možnost naplánovat postup při řešení krizové situace.

Získané zkušenosti a informace možná některého z žáků v budoucnu přivedou ke studiu na této fakultě.

Zveřejnil: Sylva Bartoňová